OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH 2022/2023

iod(1).odt obowiązek informacyjny Przedszkole

Klauzula_Informacyjna-wersja_ukrainska.docx

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w X Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Zbieraj baterie i telefony”. Celem akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej w kwestii bezpiecznego pozbycia się baterii oraz starych, niepotrzebnych telefonów komórkowych. /baterie można przekazywać paniom woźnym/

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

INFORMACJA O PŁATNOŚCIACH ZA PRZEDSZKOLE

Informacja_o_platnosciach_za_Przedszkole.odt

Program zajęć ruchowych dla dzieci 4-letnich 2023/2024

Program kółka matematycznego dla dzieci 4-5 letnich 2023/2024

Program_matematyczny(1).docx

Program zajęć badawczych dla dzieci 6- letnich 2023/2024 Program zajęć ruchowych 2023/2024

Kółko przyrodnicze, program "W Krainie bajek i bajek" dla dzieci 5-letnich 2023/2024

"Odkrywam świat muzyki "- program zajęć dla dzieci 3- letnich 2023/2024

******************

Autorkami tekstów w zakładce Wydarzenia są wychowawczynie z poszczególnych grup.

Wydarzenia

• W ramach zbliżającego się Dnia Ziemi, dnia 17.04. w grupie KRASNOLUDKÓW i MOTYLKÓW obyło się spotkanie edukacyjne z pracownikami WPK z Jelenia o tematyce " Zwierzęta pól, lasów i łąk". Dziękujemy p. E.Jabłońskiei i p. M.Lisickiemu.

• Dnia 15.04.2024 r. (Poniedziałek )dzieci z grup Sowy i Smerfy zostały zaproszone przez p. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku na koncert muzyczny „Dzień z muzyką na żywo” wystawiony przez Państwową Szkołę Muzyczną w Działdowie. Dzieci zapoznały się i wysłuchały brzmienia skrzypiec , wiolonczeli, kontrabasu, fletu i fortepianu miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z muzyką i rozwijać wrażliwość muzyczną.

• Własnoręcznie zrobione kanapki smakują najlepiej! Biedronki i Wiewiórki postanowiły przygotować pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa: rzodkiewki, ogórki i pomidory, a także szczypiorek, który wcześniej dzieci samodzielnie posadziły. Nie zabrakło też na stole wędlin , sera, jajek i pieczywa oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie smarowały pieczywo masłem i układały produkty tworząc na kanapkach ciekawe kompozycje. Przygotowane przez dzieci kanapki wyglądały smakowicie nic więc dziwnego, że szybko znikały z talerzy, bo każdy z nas wie, że najlepiej zawsze smakuje własnoręcznie wykonane dzieło.

• Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku!!! Zapraszamy do zapisów, rekrutacja rusza jutro! Wnioski składamy drogą elektroniczną od 15 kwietnia do 26 kwietnia. Serdecznie zapraszamy

• Dnia 12 kwietnia dzieci z grupy Biedronki oraz grupy Wiewiórki wybrały się na wycieczkę do Piekarni GS w Lidzbarku. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły nowoczesne maszyny. Z zaciekawieniem patrzyły jak są formowane bułeczki oraz jak piecze się chleb w nowych piecach. Odnowiona piekarnia zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Wszystko było bardzo ciekawe: ogromne misy na ciasto, maszyna do wyrabiania bułek, nowoczesne wózki do wkładania chleba do pieca, ogromny piec obrotowy w którym piekły się nasze bułki. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach nowy, ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci dostały upieczone bułeczki, które wcześniej same wyrabiały. To była świetna zabawa. Dziękujemy prezesowi Piekarni GS Panu Marcinowi Pawelskiemu za zaproszenie i okazaną życzliwość oraz panu piekarzowi Adamowi Mierzyńskiemu za ciekawą lekcję pieczenia chleba.