Drodzy Rodzice!
Poniżej znajdują się LISTY DZIECI PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH do Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku na rok szkolny 2026/2027
Lista_kandydat_w_przyj_tych__-09-04-2026(2).pdf
Lista_kandydat_w_nieprzyj_tych_-09-04-2026.pdf
REKRUTACJA! Drodzy Rodzice, listy dzieci ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH do Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku na rok szkolny 2026/2027 są wywieszone do wglądu na drzwiach do przedszkola, od strony placu zabaw. UWAGA! w terminie od 31.03.2026r. do 08.04.2026r. rodzice dzieci ZAKWALIFIKOWANYCH do Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku muszą złożyć POTWIERDZENIE WOLI UCZĘSZCZANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA, które składamy drogą elektroniczną. Brak potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do przedszkola oznacza REZYGNACJĘ z miejsca w przedszkolu. Listy kandydatów PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH do Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku na rok szkolny 2026/2027 będą podane do wiadomości 17.04. 2026r. do godziny 15.00
Lista_kandydat_w_zakwalifikowanych-30-03-2026-1(4).pdf
Dnia 24 marca grupa " Pszczółki " była w Pizzerii na warsztatach pizzy. Dzieci samodzielnie przygotowały pizzę. Bardzo dziękujemy pani Oli za smacznie i miło spędzony czas.
Dziś w grupie ,,Krasnoludki" odbyły się zajęcia z psychologiem pt. ,, Mali mediatorzy - Rozpoznawanie i sposób radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych". Celem było przekazać dzieciom jak rozwiązać problemy. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest komunikacja, nazywanie uczuć oraz szukanie rozwiązań opartych na współpracy i wzajemnym szacunku. Przedszkolaki ćwiczyły proste strategie z misiem mediatorem, przy czym uczyły się zwrotów grzecznościowych- proszę, dziękuję, przepraszam.
Na zakończenie odbyła się zabawa ruchowa ,, Bańki zgody"- dzieci łapały ,,bańki", wypowiadając miłe słowa. Na koniec otrzymały tematyczne kolorowanki- jedną z nich otrzymał także miś, któremu dzieci z radością pomagały kolorować.
Było miło, radośnie i bardzo twórczo.
Dnia 20 marca w naszym przedszkolu radośnie obchodziliśmy PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono, wprowadzając wszystkich w wiosenny, pełen energii nastrój. Ważnym punktem dnia był wspólny przemarsz przez miasto, podczas którego dzieci witały wiosnę dzieląc się swoją radością z innymi.
Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Kolorowej Skarpetki wyjątkowe święto będące wyrazem solidarności z osobami z Zespołem Downa. Poprzez założenie kolorowych, niepasujących skarpetek pokazaliśmy, jak ważne są akceptacja, szacunek i otwartość na różnorodność.
W grupie Smerfy odbyło się spotkanie z pielęgniarką - omówienie zasad bezpieczeństwa w lesie, na łące, w parku w związku z nadchodzącą wiosną i spotkaniu z różnego rodzaju owadami.
Drodzy rodzice zachęcamy do konsultacji z naszym logopedą
Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego w Lidzbarku! Postępowanie rekrutacyjne prowadzone będzie drogą elektroniczną w terminach określonych w harmonogramie wynikającym z Zarządzenia Nr 8/26 Burmistrza Lidzbarka z dnia 28 stycznia 2026 roku. Rekrutację rozpoczynamy 2 marca 2026r. od godziny 8.00, do 16 marca 2026r. do godziny 15.00.
Strona dla rodziców: https://rekrutacje-gminalidzbark.pzo.edu.pl
Bardzo prosimy o wypełnienie wniosków, odpowiednich oświadczeń i przesłanie drogą elektroniczną. Dokumenty należy podpisać podpisem elektronicznym (podpisy obojga rodziców!) lub wydrukować, podpisać własnoręcznie (podpisy obojga rodziców!) i dostarczyć do sekretariatu przedszkola.
Drodzy Rodzice dzieci uczęszczających obecnie do przedszkola, prosimy o składanie deklaracji o KONTYNUOWANIU wychowania przedszkolnego przez dziecko w roku szkolnym 2026/2027. Deklaracje składamy drogą elektroniczną w terminie od 23.02.2026r., od godziny 8.00 do 27.02.2026r., do godziny 15.00. NIE ZŁOŻENIE deklaracji w terminie oznacza REZYGNACJĘ z miejsca w Przedszkolu Miejskim w Lidzbarku. Strona dla rodziców: https://rekrutacje-gminalidzbark.pzo.edu.pl
UWAGA! Rekrutacja dla nowych dzieci rozpocznie się od 02.03.2026r., od godziny 8.00. Prosimy śledzić naszą stronę.
Zasady_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach(4)(2).docx
12 i 13 lutego w naszym przedszkolu odbyły się długo wyczekiwane bale karnawałowe. Dzieci przyszły ubrane w wspaniałe stroje, można było spotkać księżniczki, superbohaterów, zwierzątka oraz wiele innych bajkowych postaci. Każdy wyglądał niezwykle pomysłowo i kolorowo. Podczas balu dzieci brały udział w różnych zabawach przy muzyce. Wspólnie tańczyły, śpiewały i świetnie się bawiły. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który dodał energii do dalszej zabawy. Bal karnawałowy dostarczył wszystkim wielu radości i niezapomnianych wrażeń. Był to dzień pełen uśmiechu, zabawy i integracji dzieci.
JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIEKSZA NA ŚWIECIE.
Dobiegła końca XXVI Ogólnopolska akcja Góra Grosza. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci.
Zebraliśmy wspólnie 393,46 zł !!! Przedszkolaki nie zawodzą! Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostając obojętni na los potrzebujących. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”.
W czwartek w grupie Biedronki świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka
Z tej wyjątkowej okazji dzieci przygotowały krótkie przedstawienie „Czerwony Kapturek” . Dzieci zaśpiewały piosenkę „Podzielone serce” i każde dziecko wyrecytowało wierszyk dla dziadków.
Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali swoje role, sprawiając babciom i dziadkom wiele radości i wzruszeń
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i uśmiechy!
15 oraz 16 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku odbyła się niezwykła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na to wyjątkowe spotkanie licznie przybyli babcie i dziadkowie, którzy z dumą i wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły, wyrażając w ten sposób miłość, wdzięczność i szacunek dla swoich najbliższych. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a na twarzach zaproszonych gości gościł uśmiech i wzruszenie. Uroczystość przebiegła w ciepłej, rodzinnej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
11 grudnia odbyły się Jasełka w grupie Pszczółki
Dnia 9 grudnia w grupie „Wiewiórki „ odbyło się pieczenie i dekorowanie pierniczków. Pieczenie pierników na Boże Narodzenie to dziś jedna z najpiękniejszych tradycji. Wspólne przygotowywanie ciasteczek , wykrawanie różnych kształtów i dekorowanie to chwile, które budują świąteczną atmosferę.
W minioną sobotę na hali sportowej w Lidzbarku odbyły się pełne radości Mikołajki. W wydarzeniu brało udział również nasze Przedszkole Miejskie, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowało ,,Kącik Malucha". Stworzyliśmy magiczne miejsce, w którym każdy mógł poczuć prawdziwą magię zbliżających się świąt. Czekały tam na dzieci różne aktywności plastyczne i mnóstwo świątecznej zabawy. Przedszkolaki wraz z rodzicami mogły stworzyć swoje własne ozdoby z masy solnej( bombki, pierniczki, gwiazdki, choinki itd.), drewniane choineczki oraz brokatowe zdrapki, z których można było wydrapać ozdobne bombki. Były kolorowanki, opaski świąteczne,listy do Mikołaja,papierowe ozdoby, które można było przyozdobić brokatem oraz kreatywnymi materiałami tj.koraliki perełki, sztuczny śnieg. Dla najmłodszych nie zabrakło renifera na biegunach, basenu z piłeczkami, batoników oraz slodkich upominków z wesołym ,,losem".
To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy, uśmiechu i świątecznego klimatu. Dziękujemy wszystkim za wspólną i magiczną chwilę
5 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki , był to dzień pełen radości, magii i świątecznego nastroju. Dzieci ubrane na czerwono od rana z niecierpliwością oczekiwały wizyty wyjątkowego gościa. Każda grupa przygotowała dla Mikołaja piosenkę, którą przedstawiła z wielkim zaangażowaniem. W zamian Mikołaj wręczył wszystkim przedszkolakom piękne prezenty, wywołując uśmiechy i ogromne zadowolenie. Tego dnia nie zabrakło również wspólnego ubierania choinki na placu zabaw. Dzieci z radością zawieszały ozdoby, tworząc świąteczną atmosferę wokół przedszkola. Był to dzień pełen emocji, ciepła i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Dziękujemy Nadleśnictwu Lidzbark za podarowanie świątecznego drzewka.
W czwartek, 4 grudnia, dzieci z grupy Sowy, Pszczółki i Smerfy miały przyjemność obejrzeć przedstawienie „Calineczka” przygotowane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lidzbarku. Spektakl zachwycił nas piękną dekoracją, starannie wykonanymi strojami oraz wspaniałą grą aktorską. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem, w ciszy i skupieniu śledziły losy bohaterów. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, pracownikom i podopiecznym za zaproszenie i przygotowanie przedstawienia, które na długo pozostanie w naszej pamięci.