W dniu 7 maja, w Naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na WIOSENNY WYSTRÓJ SALI. Wszystkie przedszkolaki oraz ich wychowawczynie dołożyli wszelkich starań, aby ich sale były pełne wiosennych dekoracji. Wszystkie sale przedszkolne prezentowały się wspaniale! Komisja w składzie: rodzic-Ewa Szostkowska-Sieńska, dziecko- Nadia Żurek, nauczyciel- Żaneta Kawka, pomoc nauczyciela- Lucyna Dąbrowska, intendentka- Dorota Krezymon, stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem. Po podliczeniu punktów ogłoszono zwycięzców: I miejsce zajęła grupa MOTYLKI wraz z wychowawczyniami- Haliną Jarzynką i Anną Zakrzewską, II miejsce zajęła grupa BIEDRONKI i grupa WIEWIÓRKI, III miejsce grupa JEŻYKI i grupa SOWY. Nagrodą dla zwycięzców był zestaw kolorowych, drewnianych klocków. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Zainicjowanie zabawy „Mój mały sklep” to kolejny punkt konkursu „Przedszkole Talentów”. Jego celem było przybliżenie dzieciom wiedzy związanej z objętością, z wagą danego przedmiotu oraz ilością danych przedmiotów jednego rodzaju na półce. Zajęcia zostały rozłożone na dwa dni. Na początku pierwszego dnia zajęć na dzieci z grupy Motylki czekało kilka zadań. Wymieniały znane im sklepy: obuwniczy, księgarnia, z zabawkami, odzieżowy, spożywczy, komputerowy i określały, co w jakim sklepie można kupić. Określały również co to jest lista zakupów, kim jest klient i na czym polega jest rola. Ponadto przedstawiały jakie są różnice pomiędzy sklepami osiedlowymi a marketami. Na końcu pierwszego dnia zajęć dzieci dokonywały segregacji artykułów spożywczych na te, które trzeba zważyć i te, których się nie waży oraz wykonały plakat, na którym umieszczono produkty, które się waży. Dnia 30 kwietnia dzieci z grupy Motylki, Wiewiórki i Jeżyki bawiły się w sklep. Na podstawie utworu W. Ścisłowsiego „Ekspedientki” dzieci zapoznały się z pracą ekspedientki. Następnie przystąpiły do odgrywania ról sprzedawcy i klienta. Podczas tych działalności dzieci uczyły się stosowania zwrotów grzecznościowych typu: „dzień dobry”,” do widzenia”, „dziękuję”, „poproszę”, „proszę”. Miały możliwość zważenia artykułów spożywczych za pomocą wagi sklepowej. Podczas zabawy dzieci dokonywały klasyfikacji produktów pod względem koloru, kształtu, ciężaru oraz artykułów na półce. Po dokonaniu zakupów płaciły za nie lub przyjmowały pieniądze i wydawały resztę, w zależności od odgrywanej roli. Zabawa bardzo się podobała. Było wielu chętnych do bycia sprzedawcą i wielu ochotników do robienia zakupów.
Wiosna w przedszkolu niesie za sobą wiele aktywności. Jedną z nich są właśnie coroczne prace w ogródku przedszkolnym. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zamieniły się w małych ogrodników. Do posadzenia i zasiania było wiele gatunków warzyw. Jednak najpierw przedszkolaki usunęły chwasty i wyrównały ziemię. Dowiedziały się, że aby wyrosły warzywa najpierw trzeba przygotować odpowiednio ziemię. Miały też możliwość porównania wyglądu nasion oraz sposobu siania i sadzenia. Następnie z entuzjazmem samodzielnie posiały różnorodne warzywa: m.in. rzodkiewkę, sałatę, słonecznik, roszpunkę, marchewkę, ogórki, fasolę, buraki, koper oraz posadziły cebulkę. Z niecierpliwością czekamy na zbiory.
W czwartek 26.04.18r. w Bibliotece grupa "JEŻYKI " uczestniczyła w zajęciach, które odbyły się w ramach "Tygodnia Edukacji Globalnej". Pani Edyta Marszak, która prowadziła zajęcia, przybliżyła dzieciom kulturę kraju, który znajduje się w Ameryce Południowej – Boliwii. Boliwia to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych krajów na świecie. To najwyżej położony, najbardziej odizolowany i niedostępny kraj. Dzieci poznały Salar de Uyuni – słone jezioro oraz solne pola, będące pozostałością olbrzymiego prehistorycznego jeziora. Zachwyciły się lasem równikowym, w którym można spotkać jaguary, pumy i kajmany. a także sawanną i terenami górzystymi.Dowiedziały się że w Boliwii jest 7 parków narodowych,największym miastem jest Santa Cruz,a stolicą La Paz. Poznały tradycyjne meloniki, noszone przez mieszkanców pochodzenia indiańskiego. Dowiedziały się że, jednym z przejawów kultury jest jest tkactwo, a Pallera - to barwna spódnica noszona przez Boliwijki pochodzenia indiańskiego. Poznały domy w Boliwii w odległch zakątkach,które zbudowane są z błota, gliny, trzciny i nie mają okien. Dzieci bawiły się boliwijską zabawką ,,kulołapką’’, (którą już następnego dnia w przedszkolu wykonały samodzielnie). Dużo radości i śmiechu towarzyszyło dzieciom podczas gry w ,,fasolę’’ . Próbowały naśladować taniec oglądany podczas Karnawału w Oruro. Słuchały przepięknej muzyki i rysowały. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Wspólne zabawy na zajęciu poszerzyły wiedzę i dały dzieciom dużo radości. Pięknie dziękujemy Pani Edycie za bardzo interesujące zajęcia i wesołe zabawy.
Dzieci z grupy MOTYLKI dnia 23 kwietnia gościły w swojej grupie niezwykłego gościa. Przedszkolaki spotkały się z tatą Julii R., który pracuje jako żołnierz zawodowy. Pan Marcin przyszedł do naszej grupy w mundurze. Zrobiło to ogromne wrażenie na naszych przedszkolakach. Żołnierz przyszedł na spotkanie z dużym wyposażeniem. Były to przede wszystkim przedmioty niezbędne dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Dzieci z zaciekawieniem słuchały do czego służy hełm, maska gazowa, kompas i odzież ochronna. Miały możliwość obejrzeć wszystkie sprzęty, które przyniósł tata Julii. Chętnym, pan Marcin, zakładał na głowę hełm. Oprócz pokazu tata Julii opowiadał o tym czym zajmuje się żołnierz i jak wygląda jego dzień w pracy. Pod koniec spotkania wielu chłopców i kilka dziewczynek stwierdziło, że chcą w przyszłości również pracować w wojsku w charakterze żołnierza zawodowego. Przedszkolacy wraz z wychowawczyniami bardzo dziękują panu Marcinowi za poświęcony nam czas.
W sobotę, 21 kwietnia 59 młodych szachistów spotkało się w Olsztynie na Mistrzostwach Województwa dzieci do lat 7 w szachach. W mistrzostwach wzięło udział 49 chłopców oraz 10 dziewcząt z terenu województwa warmińsko-mazurskiego – zarówno amatorzy, jak i dzieci grające w klubach, posiadające szachową kategorię rankingową. Nasze przedszkole reprezentował Tomasz Bilski z grupy VI SOWY. Walka między zawodnikami była trudna. Mistrzostwa rozgrywane były w systemie szwajcarskim, czyli w 7 rundach bezpośrednich rozgrywek między uczestnikami losowanymi przez program Chess Arbiter w systemie czasowym z zegarem. Tomek wykazał się niezwykłymi umiejętnościami, precyzją i wiedzą szachową. Ta „królewska gra” rozwija u dzieci logiczne myślenie, cierpliwość, umiejętność przewidywania i wyobraźnię przestrzenną. Młodzi szachiści na ogół mają lepiej rozwiniętą pamięć i zdolność do koncentracji. Szachy uczą współpracy z drugim człowiekiem. Tomasz posiada wszystkie cechy „małego szachisty”. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli, a rodzice wspierali swoje pociechy. Tomek zajął 26 miejsce- GRATULUJEMY ŚWIETNEGO WYNIKU. Był to doskonały trening i sprawdzian umiejętności szachowych w rozgrywkach z najlepszymi szachistami województwa. Jest to zajęcie odpowiednie dla osób w każdym wieku. Dlatego warto nauczyć dzieci grać w szachy. Tomkowi życzymy dalszych szachowych sukcesów, a rodzicom gratulujemy UTALENTOWANEGO SYNA!
Dnia 23 kwietnia 2018 dzieci z grupy WIEWIÓRKI oraz PSZCZÓŁKI wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Lidzbark. Dzieci miały okazję zapoznać się z florą i fauną występującą w tym regionie. Piękny i ciekawy świat przyrody naszej okolicy przedstawiła nam pani Joanna Bilska- Leśnik z Nadleśnictwa Lidzbark. Pani Joanna oprowadzała dzieci po „ścieżce edukacyjnej”. Podczas wycieczki odbyła się pogadanka z panią leśnik na temat lasu, zwierząt, roślinności występującej w lesie. Dzieci miały okazję podziwiać przyrodę, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat lasu. Dzieci zwiedziły również „Muzeum Leśne”, gdzie można było zobaczyć zwierzęta z okolicznych lasów, różne gatunki drzew oraz sprzęt i urządzenia wykorzystywane dawniej w leśnictwie. Bezpośredni kontakt z przyrodą zbliżył dzieci i uwrażliwił na świat roślinny i zwierzęcy. Dzieci uczą się właściwego i opiekuńczego stosunku do przyrody, rozumieją jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały od pani leśnik pamiątkowe długopisy, 3 książeczki o drzewach. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Lidzbark oraz pani Joannie Bilskiej za wspaniałą wycieczkę.
Dnia 20 kwietnia, grupę SMERFY odwiedził pan Dariusz Karbowski. Pan Karbowski jest nauczycielem fizyki i przekazał dzieciom dużo wiadomości dotyczących zjawisk fizycznych. Dzieci brały udział w różnych doświadczeniach z podstaw Fizyki. Dużym zainteresowaniem było wykonanie doświadczeń z magnesem. Dzieci miały możliwość zbadania właściwości przyciągania i odpychania się magnesów. Dowiedziały się co to jest i jak działa „kołyska Newtona”. Dużo emocji wzbudziła wśród przedszkolaków zabawa laserem, pozwalająca na obserwację zjawiska odbicia światła. Doświadczyły również działania pola magnetycznego wykorzystywanego w życiu. Poznały zjawisko elektrostatyki, czyli przyciągania przeciwnych ładunków elektrycznych. Przedszkolaki z grupy VIII bardzo dziękują panu Dariuszowi Karbowskiemu za wspaniałe przeżycia i doświadczenia związane z zakresem działań Fizyki.
W dniach od 16 do 20 kwietnia w grupie MOTYLKI przez cały tydzień rozmawialiśmy o tym jak należy dbać o naszą planetę – Ziemię. W związku z tym naszą grupę odwiedził pracownik Welskiego Parku Krajobrazowego pan Arkadiusz Abramowski i przeprowadził dla nas zajęcia o lesie. Pierwsza część zajęć polegała na przedstawieniu dzieciom prezentacji multimedialnej. Pan Arek szczegółowo omawiał każdy slajd. Dzieci poznały warstwy lasu: koronę, warstwę podszytu (różne krzewy i młode drzewka), runo leśne i glebę pokrytą ściółką. Utrwaliły sobie znaną już terminologię i poznały nową. Następnie pan Arek opowiadał dzieciom o zwierzętach, które występują w lesie. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały slajdy i słuchały pracownika Welskiego Parku Krajobrazowego. W następnej części zajęć nasi najmłodsi lepiły grzybki z plasteliny zgodnie ze wskazówkami pana Arka. Zajęcia dzieciom bardzo się podobały. Dziękujemy jeszcze raz panu Arkowi za tak ciekawe zajęcia.
Dnia 20 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wiosna w przyrodzie”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie w Lidzbarku. Konkurs przeprowadziły panie: Halina Jarzynka i Edyta Zakrzewska. Celem konkursu było: rozwijanie twórczej inwencji i kreatywności dziecka, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez popularyzowanie różnorodnych form plastycznych. Konkurs był skierowany do dzieci 5 i 6 letnich z naszego przedszkola. Aby wziąć udział należało przygotować pracę plastyczną na temat „Wiosna w przyrodzie” o dowolnym formacie i dowolną techniką plastyczną - płaską lub przestrzenną. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, wpłynęły 24 prace plastyczne wykonane z olbrzymią starannością, wyobraźnią i z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, zarówno płaskich jak i przestrzennych. Prace wykonane zostały przez dzieci pod kierunkiem nauczycielek przedszkola. Jury w składzie: Danuta Ostrowska(nauczyciel przedszkola), Dorota Krezymon(intendentka) oraz p.o. dyr Edyta Marszak (MGBP), miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace prezentowały się wspaniale. Komisja postanowiła nagrodzić: I miejsce MICHAŁ ROSTKOWSKI z grupy VII „Pszczółki”, II miejsce MAJA CHOŁAŚCIŃSKA z grupy VI „Sowy”, III miejsce MIŁOSZ ROSTKOWSKI z grupy IV „Wiewiórki”. Wyróżnienia otrzymali: KORNELIA BIELIŃSKA, AMELIA KEMPCZYŃSKA i ZOFIA BARTYKOWSKA z grupy „Motylki”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie oraz gratulujemy wspaniałych pomysłów artystycznych.
Dn. 18 kwietnia w sali grupy IV 163 przedszkolaków uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez Kreatywną Planetę z Inowrocławia. Przy użyciu klocków piankowych tworzyły przestrzenne dzieła plastyczne. Pojawiły się tęcze,delfiny, kaczki, stworki. Dziecięce pomysły wykraczają poza granice wyobraźni dorosłych. Mimo przedstawionych propozycji organizatora, Nasze przedszkolaki wolały samodzielnie konstruować własne kompozycje. Powstały wspaniałe prace. BRAWO PRZEDSZKOLAKI !
„Bądź przyjacielem przyrody… i nie zaśmiecaj lasu” – pod takim hasłem, 18 kwietnia, w grupie SOWY odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Celem zajęcia było poznanie wiadomości o świecie przyrody, o sposobach jej ochrony, rozbudzenie wrażliwości na piękno otaczającej natury, kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Na początku dzieci zaśpiewały piosenkę „Ziemia, wyspa zielona”. Na podstawie wiersza „Mali strażnicy przyrody”, dowiedziały się: co to jest ekologia i kto to jest „strażnik przyrody”. Przypomniały również jak prawidłowo segregować śmieci. Obejrzały prezentację multimedialną o „czystym i zaśmieconym lesie”, układały puzzle o sprzątaniu lasu i rozwiązywały ekologiczną krzyżówkę. Z dużym zainteresowaniem wypowiadały się na temat obrazków przedstawiających właściwe i niewłaściwe zachowania ludzi wobec przyrody. Na koniec przeszły krótki test wiedzy przyrodniczej, który zdały wzorowo. W nagrodę wykonały „odznaki przyjaciela przyrody”. Zajęcie otwarte przeprowadziła wychowawczyni Edyta Zakrzewska. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w zajęciu!
Dnia 17 kwietnia 2018 roku w grupie VII – „PSZCZÓŁKI” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Przeprowadziła je wychowawczyni Elżbieta Bartnicka. Było to zajęcie z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej na temat „Czy jesteś przyjacielem Przyrody?” . Dzieci wypowiadały się na temat sposobów ochrony środowiska naturalnego. Wskazywały na właściwe postawy zachowań ludzi wobec przyrody. Zaprezentowały piosenkę pt. „Pokochajmy drzewa”. Poznały też rolę lasu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, utrwalały nazwy ptaków, zwierząt, owadów oraz roślin chronionych. Na koniec zajęcia pokolorowały ilustrację przedstawiającą bukiet dla mamy i wręczyły go swojej mamie. Głównym celem zajęcia była prezentacja metod i form pracy wychowawczo – dydaktycznej w przedszkolu oraz integracja dzieci i rodziców. Rodzice dzieci otrzymali także ulotki zachęcające do codziennego czytania dzieciom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom! ”.Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w zajęciu w naszym przedszkolu!
16 kwietnia 2018 grupy: Biedronki i Motylki udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Lidzbark. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Przedszkolaki miały możliwość doświadczyć bezpośredniego kontaktu z otaczającą je przyrodą i same odnajdywać oznaki wiosny. Przewodnikiem wycieczki była pani leśnik – Joanna Bilska, która prowadząc dzieci leśną „ścieżką dydaktyczną” przekazała wiele ciekawych informacji na temat lasu, jego mieszkańców oraz roślinności, która wiosną budzi się do życia. Dzieci zwiedziły również „Muzeum Leśne”, gdzie można było zobaczyć zwierzęta z okolicznych lasów oraz sprzęt i urządzenia wykorzystywane dawniej w leśnictwie. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od pani leśnik pamiątkowe długopisy, 3 książeczki o drzewach oraz bociana – pluszaka. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Lidzbark oraz pani Joannie Bilskiej za wspaniałą wycieczkę.
Dziś odwiedził Nasze przedszkole Pan Roman Brochocki – człowiek wielkiego talentu muzycznego. Zaprezentował dzieciom różne – często nieznane – instrumenty muzyczne. Wśród nich były: akordeon, harmonijka ustna, fletnia Pana, okaryna, ligawka, trąbka, banjo, bałałajka. Pan Roman w bardzo humorystyczny sposób przedstawił dzieciom ich pochodzenie i budowę, a następnie zaprezentował brzmienie i sposób gry na wszystkich z nich. Przedszkolaki brały czynny udział w spotkaniu klaszcząc i wykonując wskazane przez prowadzącego ruchy. Dziękujemy Panu Brochockiemu za wizytę i porcję radości, która jest tak potrzebna każdego dnia.
W ramach realizacji programu warsztatów kulinarnych „Mini Master Szef- razem przy stole”, dzieci i rodzice uczestniczyli w zajęciach, na których były pieczone GOFRY. Przedszkolaki poznały składniki i sposób wykonywania tego smakołyku, razem z rodzicami wyrabiały ciasto, następnie obserwowały wypiek gofrów. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru była bita śmietana, dżem, cukier puder, kolorowa posypka, owoce i żelki. Wszystkie wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Gofry były tak pyszne, że wszyscy skorzystali z dokładki. Nasze przedszkolaki uwielbiają kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się samodzielnie przygotowało. Gofry wyszły znakomite! Było słodko, smacznie i zdrowo!
W miesiącu marcu grupa SOWY i grupa JEŻYKI realizowała program zdrowotny „AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA” pod hasłem „Zdrowa rodzina - Szczęśliwa rodzina”. Celem programu było utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak się właściwie odżywiać oraz prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Dzięki bohaterom bajki „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka” dzieci poznały poszczególne piętra Piramidy Żywienia. Na początku uświadomiono przedszkolakom jak ważną rolę we wzmacnianiu odporności odgrywa ruch, szczególnie na świeżym powietrzu oraz hartowanie i odpoczynek. Poprzez piosenki i opowiadania zachęcano dzieci do aktywnych form spędzania czasu. Przedszkolaki dowiedziały się, że zabawa na powietrzu jest wskazana nie tylko w ciepłe, słoneczne dni ale również w deszczowe i mroźne, co sprzyja hartowaniu i wzmacnianiu odporności. Zdobywanie wiedzy o kolejnych piętrach piramidy przeplatało się z zajęciami plastycznymi (wyklejanie owoców, kolorowanie bohaterów bajki), muzycznymi (piosenka „Witaminki, witaminki”)oraz zabawami dydaktycznymi (układanie historyjki obrazkowej, rozpoznawanie nasion) i ruchowymi. Największą radość sprawiło dzieciom wykonanie szaszłyków owocowych i koktajlu owocowego. Odwiedziliśmy też sklep MLEKOWITA z produktami mlecznymi, SKLEP RYBNY i SKLEP OWOCOWO-WARZYWNY. Dzieci udały się też do MŁYNA oraz do PIEKARNI, gdzie poznały etapy powstawania chleba. Na koniec tej wizyty przedszkolaki otrzymały pyszne bułeczki i chleby. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, iż produkty umiejscowione na najniższych piętrach powinny być częściej spożywane, niż te z wyższych pięter. Przedszkolaki wiedzą już, co to jest dieta urozmaicona i dlaczego jest tak ważna w budowaniu odporności. Na zakończenie akcji zorganizowano dla dzieci „quiz o zdrowiu”, w którym rozwiązywały zagadki, rebusy, śpiewały piosenki oraz rywalizowały w zawodach sportowych. Wszyscy wypadli świetnie! Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji programu „Akademia zdrowego przedszkolaka”!
W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do udziału w konkursie „Przedszkole Talentów”, którego celem było rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań i talentów. W lutym i marcu 2018 r. dzieci z grupy JEŻYKI uczestniczyły w zajęciach z cyklu „ Poznaje kształty i figury geometryczne”. Głównym celem zajęć było zaktywizowanie dzieci do rysowania i wyklejania figur geometrycznych ze wskazaniem wielkości przedmiotu.Podczas prowadzonych zajęć dzieci zostały zaznajomione z nazwami prostych figur geometrycznych. W zajęciach wykorzystano klocki Dienesa, dzięki którym dzieci miały możliwość manipulowania figurami geometrycznymi, a także tworzenia z nich własnych kompozycji. Zadania stawiane dzieciom w czasie zajęć pozwoliły również na realizację takich zagadnień jak: wyodrębnianie cech wielkościowych, klasyfikowanie figur wg. kształtu, wielkości i koloru czy tworzenie zbiorów, których elementy spełniają określone warunki. Dzieci wykonały także prace plastyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych. Rysowały i wyklejały figury plasteliną, malowały farbami, rozpoznawały figury po dotyku z zawiązanymi oczami, układały wypowiadane figury przez nauczyciela z własnych ciał. Podczas pracy przedszkolaki wykazały się niezwykłą pomysłowością i fantazją. Zajęcia z tego zakresu sprawiły dzieciom dużo radości. Liczba dzieci biorących udział – 25 . Grupa 5-6 latki.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przedszkolaki z grupy: KRASNOLUDKI, JEŻYKI i SOWY wybrały się na WYSTAWĘ WIELKANOCNĄ do Szkoły Podstawowej nr 2 w Lidzbarku. Podczas wystawy dzieci mogły zobaczyć ozdoby świąteczne wykonane ręcznie za pomocą papieroplastyki, quillingu, papierowej wikliny i scrapbookingu. Przepiękne i wyjątkowe dekoracje zostały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Oglądanie sprawiło wszystkim dużo radości i wprowadziło w świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Nauczycielom SP nr 2 za zaproszenie.
Nasze Przedszkole bierze udział w Międzynarodowym konkursie plastycznym pt. „Ilustracja na plakat XII edycji Światowych Dni Bajki”. Konkurs jest imprezą inaugurującą XII Światowe Dni Bajki Olsztyn 2018, której głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „BAJKA”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Olsztynie. Koordynatorem konkursu jest wychowawczyni grupy VI „Sowy” – Edyta Zakrzewska. Celem konkursu jest wyłonienie rysunku, który stanie się plakatem promującym tegoroczną, dwunastą edycję Światowych Dni Bajki. Konkursowa praca plastyczna została wykonana przez Maję Chołaścińską z grupy VI „Sowy”. Rysunek został wykonany w formacie A3, za pomocą kredek, elementów z kolorowego papieru i koralików. Przedstawia lubianych bohaterów bajek: księżniczkę, Kubusia Puchatka, Myszkę Miki, Kota w butach, Dorę, Doktor Zosię, Czerwonego Kapturka i Smerfetkę. Uroczyste zakończenie konkursu połączone z wystawą prac oraz wręczeniem laureatom atrakcyjnych nagród odbędzie się 12 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Olsztynie. Trzymamy kciuki za Maję!