• UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ,,PTAKI"

    UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE ,,PTAKI"

    Nasze Przedszkole w marcu 2018 roku przystąpiło do konkursu wojewódzkiego pt. Ptaki – literackie i fotograficzne impresje. Konkurs ten został zorganizowany przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Koordynatorem konkursu  była wychowawczyni grupy VII „Pszczółki” –  Elżbieta Bartnicka. Głównym celem konkursu było ukazanie uczestnikom bioróżnorodności ornitofauny najbliższej okolicy oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i literackich. Wykonanie pracy konkursowej  miało na celu podniesienie umiejętności dzieci w zakresie rozpoznawania gatunków ptaków oraz poznanie sposobów dokumentowania obiektów przyrodniczych.  Działania wychowawczo – edukacyjne miały na celu  kształtowanie u dzieci postawy proekologicznej oraz wdrażanie do poszanowania i ochrony bioróżnorodności ptaków. Praca konkursowa została wykonana w formie dwóch albumów. Autorami albumu pt. PTAKI byli wychowankowie grupy VII „Pszczółki”. Wykorzystano 11 ilustracji różnych gatunków ptaków wykonanych za pomocą techniki plastycznej tj. wydzieranki. Drugi album składał się z 10 fotografii ptaków, których autorami byli: Elżbieta Bartnicka (nauczyciel), Katarzyna Wiśniewska (nauczyciel), Małgorzata Rostkowska (rodzic). Komentarzem do każdego obrazka ptaka oraz fotografii był tekst zaczerpnięty z literatury dziecięcej. Uroczysta konferencja podsumowująca konkurs odbędzie się  7 kwietnia 2018 roku.                           Dziękujemy serdecznie Rodzicom grupy VII „Pszczółki” za zaangażowanie i pomoc dzieciom przy wykonaniu prac plastycznych do albumu i zdjęć ptaków.       

  • Biedronki – „Wiosenny kącik przyrody”

    Biedronki – „Wiosenny kącik przyrody”

    Najlepszym elementem poznania świata jest obserwacja , dlatego też dzieci z grupy Biedronki podjęły się odpowiedzialnego zadania, polegającego za założeniu „wiosennego kącika przyrody”. Pomysł sadzenia bardzo spodobał się dzieciom. Zanim jednak przystąpiły do zadania, poznały etapy sadzenia roślin a także dowiedziały się co potrzebne jest roślinom do życia. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają też możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin.  Z wielką radością i zainteresowaniem udało się posadzić dymkę na szczypiorek, cebulki oraz nasiona kwiatów. Zobowiązały się także do codziennego podlewania oraz pielęgnacji roślin.  Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji  „kącika przyrody”.

  • Udział przedszkola na WYSTAWIE WIELKANOCNEJ

    Udział przedszkola na WYSTAWIE WIELKANOCNEJ

    W sobotę, 24  marca  na hali sportowo-widowiskowej w Lidzbarku odbyła się Wystawa Wielkanocna, na której po raz pierwszy pojawiło się  Nasze  Przedszkole. Pani  Małgorzata Napiwodzka i  p. Ewa Pek  prezentowały wspaniałe pisanki wykonane  przez  wychowawczynie,rodziców  wspólnie z przedszkolakami.  ,,Mega” kolorowe  jajko  na konkurs pod  hasłem: ,, Najładniejsza pisanka” przygotowały p. Halina Jarzynka, p. Edyta Zakrzewska  oraz p. Żaneta Kawka. Pisanka  otrzymała  WYRÓŻNIENIE.  Na wystawie można było  spróbować wyrobów wielkanocnych  oraz  zakupić świąteczne  ozdoby. Wrażenia estetyczne na długo pozostaną w pamięci. Przedszkolne pisanki wzbudziły zainteresowanie  odwiedzających wystawę.

     

  • Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie MOTYLKI

    Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie MOTYLKI

    Dnia 21 marca w grupie MOTYLKI odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć brzmiał: „Co nas czeka wiosną”. Na początku zajęć dzieci zaprosiły do Nas nową porę roku piosenką „Mała wiosna”. Wraz ze śpiewem dzieci starały się pokazywać słowa piosenki i maszerować.  W dalszej części zajęć dzieci powtórzyły sobie wiadomości dotyczące wiosny. Zapoznały się ze staropolskim zwyczajem topienia marzanny oraz ze zwyczajem witania wiosny poprzez udział w barwnych korowodach na ulicach miasta. Dowiedziały się również jaka pogoda może nas czekać wiosną. Ponadto przypomniały sobie jakie ptaszki przylatują wiosną do Polski z ciepłych krajów oraz jakie pojawiają się kwiaty. W kolejnej części zajęć dzieci zaprezentowały rodzicom zabawę rytmiczną pt. „Wiosenny deszczyk”. Po tej części zaprosiliśmy mamy do wspólnej zabawy i wraz z nimi przećwiczyliśmy jeszcze raz układ rytmiczny oraz bawiliśmy się w „Bociana i żabki”. Pod koniec zajęć każde dziecko wraz z mamą układało puzzle z obrazkami przedstawiającymi wiosenny element. Zajęcia zakończyliśmy pracą plastyczną pt. „Żabka”. Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za przybycie na zajęcia.

  • Kącik przyrodniczy w grupie MOTYLKI

    Kącik przyrodniczy w grupie MOTYLKI

    W związku z nadejściem wiosny oraz zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi grupa MOTYLKI postanowiła urządzić w swojej sali kącik przyrodniczy. Zaczęliśmy od wysiewu ziaren zbóż. Każde dziecko podchodziło do stolika, na którym znajdował się pojemnik, ziemia i łopatka i samodzielnie siało ziarenka. Do wyboru były dwa rodzaje ziaren: owies i pszenżyto. Dzieci same wybierały jakie zboże chcą zasiać. Praca przy sianiu ziaren bardzo się dzieciom podobała i nie mogły się doczekać kiedy przyjdzie ich pora na wykonanie tej czynności. Teraz z niecierpliwością czekamy na kiełkowanie roślin.

  • ”Idzie do Nas wiosna, wesoła i radosna, uśmiecha się do dzieci, i słoneczkiem świeci”

    ”Idzie do Nas wiosna, wesoła i radosna, uśmiecha się do dzieci, i słoneczkiem świeci”

    Oficjalnie za pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uważany jest  21 marca. Ta astronomiczna zaczyna się w momencie, gdy Słońce przekracza równik. Jest to moment zwany przez astronomów równonocą wiosenną i przeważnie ma  miejsce około 20 marca.Pierwszy dzień wiosny  jest jednym z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez dorosłych oraz dzieci. Tęsknimy za śpiewem ptaków, kwitnącymi kwiatami i  spacerami. Grupa V JEŻYKI  wykonała piękną Marzannę, z którą wszystkie grupy przedszkolne przeszły nad jezioro, by pożegnać zimę i powitać WIOSNĘ. Z uśmiechem na twarzy, krzycząc:,, Żegnaj zimo” przedszkolaki obchodziły PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.
     

  • Konkurs piosenki dziecięcej - "Śpiewać każdy może..."

    Konkurs piosenki dziecięcej - "Śpiewać każdy może..."

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Dnia 20.03.2018r. o godz.9.30 w sali grupy JEŻYKI odbył się konkurs piosenki. Dzieci w wieku 5 – 6 lat zaprezentowały dowolną piosenkę  o wybranej tematyce z zakresu „piosenki dziecięcej”. Konkurs zorganizzowały: p.Ewa Pek oraz p. Izabella Cybulska. Celem konkursu było: popularyzacja śpiewania piosenek dziecięcych,rozwijanie zainteresowań muzycznych, odkrycie nowych osobowości twórczych, integrowanie środowiska przedszkolnego oraz czerpanie radości przez wspólną zabawę. Uczestnicy to: gr.III Aleksandra Sieg pt: „Mała wiosna”, Gr.IV Hanna Margalska pt.”Nieznajomy”,Alicja Bojanowska pt.”Jagódki”, Gr. V Elwira Rymer pt.” Vaiana”,Maja Marchelek pt.”Zuzanna Żyrafa”, Gr. VI Lena Nizgorska pt.”Laleczka z saskiej porcelany”, Zuzanna Szostkowska pt.”Moja fantazja”, Gr. VII Julia Bielińska pt.”Pomóżmy planecie”, Roksana Łukaszewska pt. ‘’Mam tę moc”, Gr. VIII Julia Oryl pt.’’Puszek Okruszek”, Kornelia Kozłowska pt. „Popatrzcie na jamniczka”. W przeprowadzeniu konkursu pomagało Jury w składzie: p. Martyna Wiadrowska ( MGOK), Aneta Szostkowska oraz Joanna Szulc .Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Po długiej debacie udało sie wyłonić pierwsze trzy miejsca oraz miejsca czwarte.

    I MIEJSCE DLA LENY NIZGORSKIEJ z grupy SOWY, II MIEJSCE DLA HANNY MARGALSKIEJ z grupy WIEWIÓRKI, III MIEJSCE DLA MAI MARCHELEK z grupy JEŻYKI

    IV MIEJSCE DLA : A. Sieg, A.Bojanowskiej, E.Rymer, Z. Szostkowskiej, J. Bielińskiej, R. Łukaszewskiej, J. Oryl oraz K. Kozłowskiej. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniały występ i gratulujemy talentu!!!Piękne podziękowania dla Jury za wsparcie i uśmiech podczas konkursu. Rodzicom i wychowawczyniom  za pomoc i wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  • „ W oczekiwaniu na wiosnę”- zajęcie otwarte u „ WIEWIÓREK”

    „ W oczekiwaniu na wiosnę”- zajęcie otwarte u „ WIEWIÓREK”

    Zajęcia otwarte dla rodziców  to spotkania, dzięki którym rodzice mogą zobaczyć,jak funkcjonuje ich dziecko w grupie przedszkolnej. Rodzic  może zaobserwować , jak pięciolatek radzi sobie w grupie rówieśniczej  wykonując określone zadania.  Zajęcia otwarte w grupie WIEWIÓRKI  odbyły się 19 marca. Nasze pięciolatki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć starały się zaprezentować jak najlepiej. Zajęcie w grupie poprowadziła wychowawczyni Katarzyna Wiśniewska. Tematyka  zajęć nawiązywała do nadchodzącej wiosny. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki, wskazywały oznaki zbliżającej się wiosny. Bardzo dobrze radziły sobie z dzieleniem wyrazów na sylaby,  prawidłowo wyodrębniały głoskę w nagłosie. Przedszkolaki  poradziły sobie  z klasyfikowaniem przedmiotów według kształtu, a także z przeliczaniem w zakresie 10 elementów. Dużo radości przysporzyła dzieciom zabawa z chustą animacyjną z udziałem rodziców.  Uwieńczeniem zajęć była wspólna praca- sadzenie cebulek kwiatowych. Dzieci z wielkim zaangażowanie przystąpiły  do zadań. Posadzone kwiatki umieściły w kąciku przyrody. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za przybycie i uczestnictwo w zajęciach. Podziękowanie składamy również p. Dominice Borzymowskiej za wykonanie zdjęć.

  • Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie SMERFY

    Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie SMERFY

    Dnia 16 marca odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców dzieci z grupy SMERFY  z czynnym udziałem rodziców. Zajęcie odbyło się pod tytułem "W marcu jak w garncu", na podstawie opowiadania "O marcu, pannie Juliannie i ptaszku", prowadzone przez wychowawcę Reginę Abratkiewicz. Głównym celem zajęcia było: dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny. Dzieci potrafiły wymienić elementy marcowej pogody. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajeciu poprzez zabawy ruchowe, prace plastyczne oraz swobodne wypowiedzi na dany temat. Zajęcie przebiegało w miłej atmosferze, a rodzice mieli możliwość zobaczyć różne metody pracy, które są wykorzystywane podczas zajęć z dziećmi. Dziękujemy rodziców za przybycie i za udział w zajęciu.

  • ZDROWO JEMY I ROŚNIEMY! - REALIZACJA PROGRAMU „ AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA” W GRUPIE „PSZCZÓŁKI”

    ZDROWO JEMY I ROŚNIEMY! -  REALIZACJA PROGRAMU „ AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA”  W GRUPIE „PSZCZÓŁKI”

    W miesiącu marcu 2018 roku w grupie VII – „PSZCZÓŁKI”  realizowano program zdrowotny „AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA”. Program ten został przygotowany w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci. Przedszkolaki poprzez postacie z bajki „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka” udały się w podróż do Wnętrza Piramidy Żywienia.  Poznały jej poszczególne piętra oraz rodzaje zdrowych produktów, które są niezbędne w codziennej diecie dziecka. Podkreślono też znaczenie Aktywności Fizycznej dla zdrowia i rozwoju dziecka. Zdobywanie wiedzy przeplatało się z zajęciami plastycznymi, muzycznymi oraz zabawami dydaktycznymi i ruchowymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, gdzie dzieci mogły samodzielnie przygotować zdrowe przekąski tj. „owocowe szaszłyki”, jogurt z dodatkiem miodu i owoców, „wiosenne kanapki” z wykorzystaniem nowalijek. Odwiedziliśmy też sklep MLEKOWITA z produktami mlecznymi. Dzieci w czasie zajęć poznały też różne produkty zbożowe oraz zapoznały się z cyklem powstania chleba podczas wycieczki do piekarni. Przedszkolaki poznały także negatywne skutki nadmiernego spożywania słodyczy. Głównym celem zajęć było kształtowanie u wychowanków postawy prozdrowotnej oraz wdrażanie do właściwych nawyków żywieniowych. ZDROWA PIRAMIDA KAŻDEGO DNIA NAM SIĘ PRZYDA!”Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc w realizacji programu zdrowotnego!

  • Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie KRASNOLUDKI

    Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie KRASNOLUDKI

    Dnia 15.03.2018 r. o godzinie 16.00 odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców dzieci z grupy Krasnoludków, z czynnym udziałem Rodziców.  Zajęcie zostało poprowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego – Weroniki Sherborne przez jedną z wychowawczyń tej grupy- Jadwigę Jastrzębowską. Celami ogólnymi zajęcia było uświadomienie rodzicom obopólnych korzyści płynących ze wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem, przybliżenie Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne jako jeszcze jednego sposobu stymulowania rozwoju dziecka w przedszkolu i w domu.  Dziecko w czasie udziału w zajęciu poznało możliwości swojego ciała, rozwijało sprawność motoryczną, rozwijało koncentrację na wykonywanych ćwiczeniach, relaksowało się i emocjonalnie uspokajało, odczuwało radość płynącą z zabawy, wzmacniało więzi rodzinne, czuło się bezpiecznie.  Zajęcie przebiegało w miłej atmosferze, dzieciom i rodzicom przypadły do gustu zaproponowane zabawy, wszyscy dobrze się bawili, po zakończeniu odchodzili w dobrym nastroju, odprężeni i roześmiani.  Ponieważ małymi krokami zbliża się wiosna, więcej czasu można będzie spędzać na świeżym powietrzu, były to przykłady zabaw z dziećmi – aktywnego korzystania z uroków przyrody, z wykorzystaniem zaprezentowanych propozycji.    

  • "Motylki" w świecie DINOZAURÓW!

    "Motylki" w świecie DINOZAURÓW!

    W dniach od 05.03. do 09.03.2018r. w grupie MOTYLKI tematem przewodnim zajęć były dinozaury. Przez cały tydzień rozmawialiśmy o dinozaurach, uczyliśmy się nowej piosenki pt. „Dinozaur w szafce”, malowaliśmy dinozaury farbkami oraz bawiliśmy się w nie. Pod koniec tygodnia całą grupą udaliśmy się do biblioteki na zajęcia o dinozaurach, które prowadziła pani Edyta. Na początku zajęć oglądaliśmy prezentację. Pani Edyta prezentowała nam ją i jednocześnie omawiała każdego dinozaura z osobna. Dowiedzieliśmy się z niej, że istniało wiele gatunków dinozaurów. W następnej części zajęć zajęliśmy się odkopywaniem szkieletu dinozaura – odgadywaliśmy, którą część tego zwierzęcia udało się nam odkryć. Później oglądaliśmy książeczki o tej tematyce, których jak się okazuje jest w bibliotece cała masa. Oglądanie książeczek dało nam wiele radości, zwłaszcza, że niektóre wydawały dźwięki dinozaurów lub były tak skonstruowane, że można było poruszać częściami ciała tych zwierząt. Na koniec zajęć szliśmy po śladach dinozaurów i tym sposobem doszliśmy do innej sali bibliotecznej, w której znaleźliśmy jeszcze więcej książek o tych stworzeniach. Zajęcia w bibliotece bardzo nam się podobały. Dziękujemy raz jeszcze pani Edycie za przygotowanie tak wspaniałych zajęć.

  • PRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH

    PRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH

                                                                                                                                       Dnia 12 marca w naszym przedszkolu odbyły się PRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA W GRACH EDUKACYJNYCH zorganizowane przez Katarzynę Wiśniewską. Powołano  Jury w składzie: p .Regina Abratkiewicz, Izabella Cybulska i  Anna Zakrzewska.  Datę konkursu wybrano nie przypadkowo, ponieważ w tym dniu przypada Dzień Matematyki. W mistrzostwach wzięły udział dzieci sześcioletnie z grup: „ Sowy”, „ Jeżyki”, „ Pszczółki” i  „Smerfy”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności w zakresie dodawania i odejmowania; rozwijanie  umiejętności współdziałania w zespole; rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi oraz radzenia sobie z porażką. Dzieci miały do wykonania siedem zadań. Były to zadania w kartach pracy, zadania manipulacyjne oraz sprawnościowe. Wszyscy uczestnicy radzili sobie bardzo dobrze i zasługują na pochwałę. Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajęła grupa JEŻYKI (Iga Orłowska, Janek Kusiak ),II miejsce grupa PSZCZÓŁKI (Sara Rynkiewicz, Ksawery Grochowalski),III miejsce SMERFY (Janek Kraszewski, Dominik Wolf), po dogrywce IV miejsce grupa SOWY (Agata Kaczorowska, Mikołaj Raniszewski). W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, gry dydaktyczne oraz  słodycze. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

    Dla młodszych przedszkolaków z grupy WIEWIÓRKI i MOTYLKI przygotowano gry i zabawy mające na celu rozwijanie  umiejętności prawidłowego przeliczania; rozwijania  spostrzegawczości, pamięci, logicznego myślenia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i nieukrywaną radością przystępowały do proponowanych zadań. Gry i zabawy miały też na celu integrację dzieci z obydwu grup.

  • 8 marca DZIEŃ KOBIET!

    8 marca DZIEŃ KOBIET!

    8 marca - Dzień kobiet to święto wszystkich pań zarówno tych dużych jak i małych.  W naszym przedszkolu również świętowaliśmy w tym dniu. Z tej okazji chłopcy śpiewali piosenki dla dziewczynek, składali życzenia i wręczali: kwiatki, lizaki, pojawiło się  również ciasto!  Na buziach dziewczynek przez cały dzień gościł uśmiech, a chłopcy zachowywali się na medal, byli mili i uczynni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i upominki!

  • "Brzechwa i Tuwim Dzieciom" - konkurs recytatorski

     "Brzechwa i Tuwim Dzieciom" - konkurs recytatorski

    Dn.06.03.2018r. o godz. 10.30 w sali gr. II  BIEDRONKI odbył się konkurs recytatorski.W konkursie dzieci zaprezentowały dowolny utwór poetycki związany z twórczością J. Brzechwy i J. Tuwima. Konkurs zorganizowały: p.Sylwia Wiśniewska i p.Izabella Cybulska.Celem konkursu było: popularyzowanie polskiej literatury dziecięcej, poezji J. Brzechwy i J. Tuwima, zainteresowanie dzieci poezją oraz uwrażliwienie na piękno otaczającego świata zawartych w utworach literackich. Uczestnicy to: Gr. I Krasnoludki: Dominika Sokołowska - ,,Skarżypyta’’J. Brzechwa, Gr. II Biedronki: Nina Strungowska -,,Na straganie”J. Brzechwa, Dawid Speina-,,Lokomotywa”J. Tuwim, Gr. III Motylki: Aleksandra Sieg- ,,Kwoka”J. Brzechwa, Gr.IV Wiewiórki: Maja Borzymowska-,,Warzywa” J. Tuwim, Maria Rehmus-,,Samochwała’’ J. Brzechwy, Gr. V Jeżyki: Julia Nowicka-,,Zosia Samosia’’J. Tuwim, Julia Połeć-,,Kaczka dziwaczka’’J. Brzechwa, Maja Marchelek - ,,Żuk’’J. Brzechwa, Oliwia Orzechowska -,,Na straganie’’J. Brzechwa, Gr. VI Sowy: Nadia Żurek -,,Rzepka’’J. Tuwim, Zuzanna Szostkowska-,,Spóźniony słowik’’ J. Tuwim, Gr. VII Pszczółki: Julia Bielińska -,,Grzyby” J. Brzechwa, Gr. VIII Smerfy: Oskar Kwiatkowski-,,Arbuz’’ J. Brzechwa, Julka Oryl-,,Na straganie’’ J. Brzechwa. Konkursowym zmaganiom uważnie przysłuchiwało się Jury w składzie: p. Edyta Marszak(MGBP), p. Lucyna Szymańska (MGBP) oraz p. Marta Wiadrowska (MGOK).Mali recytatorzy podbili serca Jury, które mimo sympatii dla wszystkich uczestników musiało wyłonić najlepszych. Okazali się nimi :

    I MIEJSCE     OSKAR KWIATKOWSKI 

    II MIEJSCE   DAWID SPEJNA

    III MIEJSCE  ALEKSANDRA SIEG  

    Dziękujemy Wszystkim Dzieciom za wspaniały występ i gratulujemy  talentu i odwagi !!! Serdeczne podziękowania dla Jury, które swoją pozytywną energią, uśmiechem dało  wsparcie wszystkim uczestnikom oraz za  upominki, które podarowało dzieciom. DZIĘKUJEMY!!!

  • GÓRA GROSZA - podsumowanie

    GÓRA GROSZA - podsumowanie

    Nasze Przedszkole od lat uczestniczy w akcji ,,Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku szkolnym akcję poprowadziła p. Regina Abratkiewicz. Przekazane gorsze to WIELKA pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu. Dlatego pomagamy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami. Gorsz do grosza.....i zostaną zakupione podstawowe rzeczy, ufundowane stypendia, jak i wsparcie dziecięcych pasji. Nasze Przedszkole zebrało 315,70 gr.  Kolejny raz  NASI RODZICE I DZIECI  pokazali jak wrażliwe mają serca. Serdecznie dziękujemy.

  • Warsztaty kulinarne "Mini Master Szef- razem przy stole"- PIZZA!

    Warsztaty kulinarne "Mini Master Szef- razem przy stole"- PIZZA!

    We wtorek,6 marca odbyły się pierwsze zajęcia kulinarne„Mini Master Szef - razem przy stole”.Zajęcie poprowadziły: Ewa Pek, Żaneta Kawka i Edyta Zakrzewska.Tego dnia rodzice, dzieci i nauczycielki zamieniły się we włoskich kucharzy, ponieważ celem zajęć było wykonanie PIZZY! Wszystkie dzieci, ubrane w fartuszki zabrały się za przygotowanie spodu do pizzy, mieszały składniki, ugniatały i wałkowały ciasto. Każdy komponował swoją pizzę według własnego uznania. Dzieci samodzielnie kroiły paprykę, pieczarki, wędlinę i tarły ser. Na koniec zrobiliśmy sobie małą ucztę. Wszyscy kosztowali swoją pizzę. Dzieciaki zajadały, aż im się uszy trzęsły :) Wszyscy bawiliśmy się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu !!! Kolejne spotkanie już za miesiąc, a na stole pojawią się GOFRY Z BITĄ ŚMIETANĄ I OWOCAMI!

  • DZIEŃ TALENTÓW w naszym Przedszkolu!

    DZIEŃ TALENTÓW w naszym Przedszkolu!

     

     

     

     

     

     

     

    Dnia 02.03.2018r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Talentów. Konkurs został zorganizowany w związku z udziałem przedszkola w XIII Ogólnopolskiej edycji konkursu Przedszkole Talentów. Organizatorami konkursu była p.Katarzyna Wiśniewska i p.Anna Zakrzewska. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z najstarszych grup i składał się z dwóch części. W części pierwszej dzieci z grupy Sowy, Jeżyki, Pszczółki i Smerfy prezentowały swoje talenty w salach. Okazało się, że talentów jest wiele i są  różnorodne. Dzieci prezentowały umiejętności wokalne, recytatorskie, plastyczne, gimnastyczne, piłkarskie, budownicze, czytelnicze oraz dotyczące wiedzy na określony temat. Talentów w każdej grupie było sporo, tym trudniej było podjąć decyzję, ponieważ z każdej grupy wybierano dwie osoby, które przechodziły do kolejnego etapu konkursu. Gdy wybrano  ośmioro najbardziej utalentowanych dzieci, zaproszono je do drugiej części konkursu, w której prezentowały swoje umiejętności i prace w szerszym, międzygrupowym gronie. Konkurs otworzyły dzieci z grupy Wiewiórki piosenką:,,Każdy ma talent". W następnej części prezentowano swoje umiejętności. Można było wysłuchać śpiewu dwóch utalentowanych piosenkarek, obejrzeć popisy piłkarza, posłuchać czytania oraz obejrzeć prace plastyczne. Po występach Jury udało się na naradę, która była bardzo trudna, ale w końcu ogłoszono werdykt. I miejsce zdobyła Lena Nizgorska z grupy „Sowy”, II – Eliza Soszyńska z grupy Pszczółki,                                III Lena Radzimińska z grupy Smerfy. Wyróżnienie otrzymała: Alicja Mazurowska, Julia Połeć, Marta Kaczorowska, Julia Bielińska oraz Krystian Gutowski. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu oraz samym dzieciom za prezentacje swoich talentów.

  • Dzień koloru- NIEBIESKI!

    Dzień koloru- NIEBIESKI!

    Dzień 28 lutego, to kolejny z zaplanowanych na ten rok szkolny, kolorowych dni. Tym razem dominującą barwą w strojach przedszkolaków był kolor niebieski. Pomimo mroźnej i niesprzyjającej pogody  Niebieski Dzień w naszym Przedszkolu, należał naprawdę do udanych. Wcale nie było nam zimno, ani smutno, a to za sprawą tego właśnie koloru i dnia, w którym mogliśmy się wspólnie cieszyć, bawić, śmiać i pracować. Tego dnia  bawiliśmy się niebieskimi balonami, lepiliśmy z niebieskiej plasteliny, bawiliśmy się w szukanie  niebieskich zabawek i kolorowaliśmy niebieskie słoniki, które przynoszą szczęście. NIEBIESKI DZIEŃ ZALICZAMY DO UDANYCH!

  • „TAM SŁOŃCE ŚWIECI, GDZIE NIE MA ŚMIECI” - realizacja programu ekologicznego pt. „ZIELONO MI ...”

    „TAM SŁOŃCE ŚWIECI, GDZIE NIE MA ŚMIECI”  -  realizacja programu ekologicznego pt. „ZIELONO MI ...”

    W miesiącu lutym 2018  roku przeprowadzono w grupie „PSZCZÓŁKI” cykl zajęć z zakresu edukacji ekologicznej w oparciu o autorski program ekologiczny  Doroty Waleśkiewicz „Zielono mi...”. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci ze współczesnymi zagrożeniami środowiska naturalnego oraz  kształtowanie postawy szacunku wobec przyrody.

    Dzieci  podczas wycieczki po okolicy przedszkola zastanawiały się „Czy jest czysto? Uświadamiano im konieczność segregacji śmieci oraz znaczenie recyklingu. Dzieci poznały pojęcie ekologii i jej znaczenie jako nauki. Odbyło się zajęcie edukacyjne na temat „Czarodziejskie drzewo i jego prośby”, którego celem było kształtowanie odpowiednich postaw wobec świata  przyrodniczego. Przedszkolaki  poznawały różne znaczki ekologiczne, które wskazywały w jaki sposób dbać i chronić przyrodę. W zespołach układały  ekologiczne układanki i mówiły, jak należy się zachować wobec przyrody. Bawiły się przy piosence „Ziemia – zielona wyspa”. Wychowankowie stworzyli też „Super zespół” i wykonali instrumenty muzyczne z wykorzystaniem plastikowych butelek. Dzieci poznały też walory przyrody poprzez spacery.  Obserwowały krajobraz zimowy i nazywały spotkane ptaki.  Swoje zainteresowania przyrodnicze wykorzystały w tworzeniu prac plastycznych ukazujących różnorodność gatunków ptaków występujących w naszej okolicy. Przedszkolaki złożyły postanowienia, że będą zawsze chronić przyrodę i ŻYĆ Z NIĄ W ZGODZIE!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • PRZEDSZKOLE MIEJSKIE W LIDZBARKU
    ul. Akacjowa 19
    13-230 Lidzbark
    woj. warmińsko-mazurskie

    lidzbark.przedszkole@gmail.com
  • (+23) 6961554

Galeria zdjęć